0 محصول - تومان
ثبت نام
ورود

دسته‌ها

برچسب‌ها

دکوراسیون داخلی: معجزه‌ای به نام شلف، یا همون قفسه‌ی خودمون! (بخش اول)

دکوراسیون داخلی: معجزه‌ای به نام شلف، یا همون قفسه‌ی خودمون! (بخش اول)

دکوراسیون

معجزه‌ای به نام شلف، یا همون قفسه‌ی خودمون! (بخش اول)

 

جدی می‌گم، قفسه‌بندی‌های مناسب و خلاقانه و هوشمندانه می‌تونن رسماً در دکوراسیون داخلی خونه معجزه کنن؛ چه به واسطه‌ی فرم‌شون، چه محل قرارگیری‌شون، و چه نحوه‌ی چیدمان وسایل داخل‌شون. در واقع شلف‌ها می‌تونن به نوعی از اجزای تزئینی دکوراسیون داخلی خونه به حساب بیان.

در این مطلب، و بخش بعدی‌ش، چند ایده‌ی جالب برای جذاب کردن قفسه‌های خونه‌تون پیشنهاد می‌دیم.

 

 

قفسه در دکوراسیون داخلی آشپزخانه

اگه به شدت نیازمند جای بیش‌تری توی آشپزخونه برای نگهداری ظرف و ظروف‌تون هستین ولی دیگه کابینت و حتی دیوار خالی برای افزودن کابینت ندارین، یه نگاه به سقف‌تون بندازین؛ چرا چند ردیف شلف از سقف آویزون نکنین؟ تازه با این کار می‌تونین راحت‌تر دو تا فضا رو در دکوراسیون داخلی خونه‌تون از هم تفکیک کنین.

 

 

خلاقیت در قفسه در دکوراسیون داخلی اتاق کودک

در دکوراسیون داخلی اتاق کودک اصلاً نباید در اجرای ایده‌های شاد و خلاقانه کوتاهی کرد؛ چون همین کارهای ساده هستن که خلاقیت کودک رو تقویت می‌کنن. قفسه‌ها هم از این قانون مستثنی نیستن. تصویر بالا می‌تونه ایده‌ی خوبی باشه، اما به طور کلی برای این کار خیلی محدودیتی ندارین. اگه وقت و حوصله‌ش رو دارین خودتون رنگ بگیرین و با بچه‌ها دیوار رو نقاشی کنین. کلید موفقیت همسانی رنگ شاخه‌های درخت با چون شلف‌هاست. اگرم امکان نقاشی ندارین باز مشکلی نیست، تنوع بسیار بالایی از برچسب‌های مخصوص دیوار هست که می‌تونین از بین‌شون انتخاب کنین.

 

 

کتابخانه در دکوراسیون داخلی منزل

بدون شرح!

وجود چنین کتابخونه‌ای در دکوراسیون داخلی هر اتاقی اون رو چندین سطح جذاب‌تر از سایر اتاق‌ها می‌کنه. دقت کنین که این کتابخونه فرم خاص و زیبای پنجره‌ی این اتاق رو برجسته‌تر می‌کنه.

من دیگه حرفی ندارم!

 

 

دکوراسیون داخلی

اگه خونه‌تون دوطبقه‌ست از این فرصت استفاده کنین و با قرار دادن تعدادی طبقه، حتی بدون هیچ نظم و ترتیب خاصی، توی راه‌پله، دکوراسیون داخلی خونه‌تون رو از سایر خونه‌ها متمایز کنین. دیوار راه‌پله معمولاً برای گالری تابلوها و عکس‌های خانوادگی و غیرخانوادگی مورد استفاده قرار می‌گیره؛ اگه جای دیگه‌ای رو برای این منظور دارین، بهره‌گیری از این سطح عظیم دیوار برای شلف‌بندی و نگهداری تعدادی کتاب و مجله و بعضاً به نمایش گذاشتن برخی اقلام تزئینی رو بهتون پیشنهاد می‌کنم.

 

 

طبقه در دکوراسیون داخی آشپزخانه

درسته که خیلی خوبه که آشپزخونه نور طبیعی بگیره و کلی پنجره‌ی بزرگ داشته باشه، اما در این شرایط می‌تونه احتمالاً با مشکل کمبود جا مواجه می‌شین، چون دیگه دیواری برای کابینت نمی‌مونه. یه راه برای حل این مشکل، که می‌شه گفت یه مقدار نیازمند جسارته، اینه که یک یا دو ردیف شلف باریک و ظریف سرتاسر آشپزخونه بزنین و اصلاً هم نگران انسداد راه نور و یا دید زیبای محیط نباشین؛ لزومی نداره قابلمه‌هاتون رو روی این طبقات قرار بدین، چند تا از اقلام کوچیک و سبک آشپزخونه، و حتی بعضی چیزهای تزئینی، حسابی دکوراسیون داخلی آشپزخونه‌تون رو زیبا می‌کنه.

 

 

دکوراسیون داخلی اتاق

کتاب‌های کودکان معمولاً جلدهای رنگارنگ قشنگی دارن، به طوری که می‌شه ازشون به عنوان تزئین یه اتاق استفاده کرد. راستی چرا این کار رو نکنین؟ از کتاب‌های بچه‌تون برای دکوراسیون داخلی اتاق خودش بهره بگیرین. یه سری طبقه‌ی باریک مخصوص کتاب بگیرین، مثل اون‌هایی که توی کتاب‌فروشی‌ها هست، و اون جلدهای قشنگ رو به نمایش بذارین. اگه تعداد کتاب‌هاتون زیاده می‌تونین یه انبار کلی داشته باشین و هر چند وقت یه بار کتاب‌های طبقه‌بندی رو عوض کنین؛ با این کار کنجکاوی کودک‌تون رو هم نسبت به کتاب و کتاب‌خوانی بیش‌تر می‌کنین. بعلاوه این ایده نیازتون رو به سایر عناصر تزئینی تا حد زیادی کم می‌کنه.

 

 

دکوراسیون داخلی فضاهای کوچک

همون طوری که توی این تصویر مشخصه حتی در کوچیک‌ترین و باریک‌ترین فضاها هم می‌شه تعدادی طبقه‌ی معلق زد. در این مثال خاص هماهنگی جنس چوب میز با چوب طبقات به زیبایی دکوراسیون داخلی آشپزخونه افزوده.

 

 

دکوراسیون اتاق تشیمن

اگه خونه‌تون پله داشته باشه می‌دونین که فضای زیر پله همیشه یه حالت بلاتکلیف داره؛ بیش‌تر هم به خاطر فرم خاصیه که داره. اگه دکوراسیون داخلی خونه‌تون به نحویه که اتاق نشیمن کنار پله‌ست، می‌تونین مثل این تصویر زیر پله‌هاتون رو طوری طبقه‌بندی کنین که جای مخصوص تلویزیون هم داشته باشه. اگر هم اتاق نشیمن‌تون نزدیک پله‌ها نیست همچنان می‌تونین اون فضا رو طبقه‌بندی کنین، صرفاً دیگه نیازی به جای مخصوص تلویزیون نیست. این کار مخصوصاً زمانی که محدویت فضا دارین خیلی به درد می‌خوره.

 

 

به هر حال در دکوراسیون داخلی هر خونه‌ای به قفسه نیاز می‌شه؛ با این ایده‌ها می‌تونین علاوه بر رفع نیاز ظاهری زیبا و خاص به منزل‌تون ببخشین. در بخش بعد هم همین رویه رو ادامه می‌دیم و تعدادی پیشنهاد دیگه برای طبقه‌بندی رو بررسی می‌کنیم؛ منتظر باشین.

0 دیدگاه
دیدگاه خود را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

20 + 17 =