0 محصول - تومان
ثبت نام
ورود

دسته‌ها

برچسب‌ها

اتاق خواب شلوغ و بهم‌ریخته! (بخش دوم)

اتاق خواب شلوغ و بهم‌ریخته! (بخش دوم)

اتاق خواب شلوغ و بهم‌ریخته! (بخش دوم)

(راهکارهایی برای استفاده‌ی بهینه از فضا و حفظ نظم و ترتیب در اتاق خواب)

 

در بخش اول این مطلب از اهمیت دکوراسیون داخلی اتاق خواب و لزوم وقت گذاشتن و حوصله کردن و دقت نمودن برای چیدمان اون صحبت کردیم؛ چند تا نکته هم پیشنهاد دادیم که اگه رعایت بکنین می‌تونین از فضای اتاق خواب‌تون خیلی بهتر و مفیدتر استفاده کنین و مرتب‌تر و منظم‌تر هم نگهش دارین.

در این بخش به ادامه‌ی بحث می‌پردازیم و چند تا نکته‌ی دیگه در خصوص دکوراسیون داخلی اتاق خواب مطرح می‌کنیم.

 

 

دکوراسیون داخلی اتاق خواب کوچک

  1. پله/کتابخونه

همه می‌دونیم وقتی فضا محدوده باید تا جایی که امکانش هست از فضای عمودی استفاده کنیم و تا سقف رو طبقه‌بندی کنیم؛ اما همیشه هم این مشکل هست که دسترسی به اون طبقات بالا خیلی سخت می‌شه و باید یه پله یا نردبون دم دست داشته باشیم (البته وجود یه نردبون تو خونه نیاز می‌شه به هر حال). اگه یه چیزی مثل این پله/کتابخونه‌ای که توی تصویر می‌بینین رو توی دکوراسیون داخلی اتاق خواب‌تون جا بدین هم یه طبقه‌بندی بلند دارین هم این که طبقاتش مثل کشو میان بیرون و خودش می‌شه یه نردبون برای خودش!

 

 

دکوراسیون داخلی اتاق خواب کوچک

  1. حلقه‌های پرده حموم!؟!

یعنی دیگه به هر دری می‌زنیم تا بتونیم توی دکوراسیون داخلی اتاق خواب یه کم بیش‌تر در فضا صرفه‌جویی کنیم! تاپ‌ها و لباس‌های سبک رو می‌تونین، مثل تصویر، یه حلقه‌های پرده حموم آویزون کنین و بعد چندین تا از این حلقه‌ها رو به یه چوب‌لباسی بزنین.

دکوراسیون داخلی اتاق خواب

  1. تابلوی زیورآلات

نگه داشتن یه تعداد گردنبند توی کشو واقعاً کار آسونی نیست؛ همیشه به هم گره می‌خورن و بعضاً هم در حین جدا کردن‌شون زنجیرهاشون پاره می‌شه. اما اگه یه تخته‌ چوب‌پنبه‌ای، با یه روکش مخمل خوش‌رنگ، با یه قاب قشنگ، تهیه کنین، می‌تونین علاوه بر این که زیورآلات‌تون رو خیلی ساده با چند تا سوزن ازش آویزون می‌کنین، مثل یه تابلو هم تو دکوراسیون داخلی اتاق خواب‌تون به کار بگیرینش.

 

 

کفش آویز

  1. آویز کفش

همیشه که نباید از یه چیز فقط برای کاربرد اصلی و معمولش استفاده کرد که؛ مثلاً می‌شه که مثل این تصویر از آویزهای کت برای نگهداری کفش هم بهره گرفت. توی در یه کمد عمیق رو از این آویزها بزنین و بقیه وسایل‌تون رو با فاصله توی عمق کمد جا بدین، که به هم برخورد نکن و کثیف بشن. این جوری می‌تونین کلی فضا خالی کنین و یه دکوراسیون داخلی مرتب‌تر و منظم‌تر داشته باشین.

 

 

راهکارهایی برای استفاده‌ی بهینه از فضا و حفظ نظم و ترتیب در اتاق خواب

  1. سقف‌تون رو هم به کار بگیرین

قبلاً گفتم، باز هم تاکید می‌کنم، در دکوراسیون داخلی فضاهای کوچک باید از تمام ارتفاع دیوارها استفاده کرد؛ الان اضافه می‌کنم که از خود سقف هم استفاده کنین خب، چه اشکالی داره مگه؟

اگه دوچرخه‌سواری رو خیلی دوست دارین ولی چون انباری ندارین یا انباری‌تون جا نداره برای دوچرخه، توی اتاق هم دوست ندارین بذارینش چون چرخ‌هاش زمین رو کثیف می‌کنه و به هر حال کلی هم جا می‌گیره، غصه نخورین؛ می‌تونین از دیوار آویزون کنین دوچرخه‌تون رو، مثل یه تابلو؛ یا حتی اگه سقف بلند دارین می‌تونین مثل این تصویر از سقف آویزونش کنین، خیلی هم جالب می‌شه اتفاقاً؛ مطمئن باشین هر کسی هم وارد بشه توجهش به اون دوچرخه‌ی معلق در هوا جلب می‌شه.

 

 

خب بخش دوم این مطلب رو هم همین جا تموم می‌کنیم که خیلی طولانی نشه، اما همچنان منتظر بخش‌های بعدی و نکات بیش‌تر باشین.

0 دیدگاه
دیدگاه خود را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

سه × دو =