0 محصول - تومان
ثبت نام
ورود

دسته‌ها

برچسب‌ها

معجزه‌ی رنگ‌ها (راه‌هایی ساده برای رنگ بخشیدن به زندگی)

معجزه‌ی رنگ‌ها (راه‌هایی ساده برای رنگ بخشیدن به زندگی)

دکوراسیون

معجزه‌ی رنگ‌ها

(راه‌هایی ساده برای رنگ بخشیدن به زندگی)

 

در دکوراسیون داخلی خانه معمولاً ترجیح بر اینه که از یه ترکیب رنگی خنثی (مثل کرم و سفید و بژ و …) برای کل خونه استفاده کرد؛ و البته درست هم هست که وسایل بزرگ خونه رو چون نمی‌شه زود به زود تعویض کرد بهتره که به رنگی تهیه‌شون کنین که همیشگی و موندگار باشه و ازش خسته نشین. اما یه خونه بدون رنگ‌های شاد و زنده و جون‌دار که خونه نیست که! در این مطلب سعی کردم چند راه ساده برای رنگ بخشیدن به دکوراسیون داخلی خانه رو جمع‌آوری کنم و با مثال‌های تصویری در اختیارتون بذارم.

 

 

 

 

 

تاثیر رنگ دیوار ها در دکوراسیون داخلی

اهمیت دیوار در دکوراسیون داخلی

  1. دیوار

اصولاً توصیه نمی‌شه که در دکوراسیون داخلی یه اتاق – هر اتاقی – هر چهار دیوار رو به یه رنگ شاد در بیارین؛ در عوض بهتره که برای سه تا از دیوارها از یه رنگ یا کاغذ دیواری خنثی و ملایم استفاده کنین و فقط یکی رو به اون رنگ خاص در بیارین. این طوری هم توجه رو به اون دیوار جلب می‌کنین و هم دیرتر از رنگ اتاق خسته – و یا حتی بعضاً عصبی – می‌شین. در دکوراسیون داخلی اتاق خواب دیوار پشت سر تخت خواب رو رنگی بکنین، چون معمولاً این دیوار بهترین نقطه‌ی تمرکزه (در دکوراسیون داخلی هر محیطی یه نقطه‌ی تمرکز در نظر می‌گیرن؛ در اتاق نشیمن این نقطه معمولاً شومینه‌ست و در اتاق خواب دیوار پشت تخت).

 

 

 

 

کابینت ها در دکوراسیون داخلی آشپزخانه

رنگ کابینت آشپزخانه

  1. کابینت‌ها

خیلی‌ها دوست دارن که برای دکوراسیون داخلی آشپزخانه‌شون از رنگ‌های سفید و دیگه فوووقش کرم استفاده کنن. با وجود این که رنگ‌های روشن به بزرگ‌نمایی فضا کمک می‌کنن و محیط رو دلبازتر می‌کنن، اما یه آشپزخانه‌ی تمام سفید برای بعضی‌ها خسته‌کننده و یکنواخته. برای این که هم رنگ به محیط‌تون تزریق کنین و هم زیادی شلوغش نکنین، یه ردیف از کابینت‌ها رو به رنگ دلخواه‌تون در بیارین و ازش لذت ببرین و انرژی بگیرین.

 

 

 

 

 

عناصر پارچه ای دکوراسیون داخلی

پارچه در دکوراسیون داخلی منزل

  1. پارچه

اگه دوست دارین در استفاده از رنگ در دکوراسیون داخلی خانه انعطاف‌پذیری بیش‌تری داشته باشین، می‌تونین این کار رو از طریق رنگی کردن عناصر پارچه‌ای دکوراسیون انجام بدین. به‌کارگیری رنگ در کوسن‌ها و پرده‌ها این امکان رو به شما می‌ده که  به سادگی تعویض هر چند وقت یه بار، با استفاده از روکش‌های مختلف برای کوسن‌ها و یه دست پرده‌ی زاپاس، رنگ‌های جدیدی رو وارد محیط کنین.

 

 

 

 

 

اهمیت آثار هنری در دکوراسیون داخلی منزل

اهمیت آثار هنری در دکوراسیون داخلی منزل

  1. هنر

آثار هنری از جمله عناصری هستن که به دکوراسیون داخلی هر محیطی جلوه و زیبایی می‌بخشن؛ به همین دلیل می‌تونین برای روح بخشیدن به دکوراسیون داخلی خانه از انواع تابلوها و مجسمه‌های رنگی و خاص کمک بگیرین. سعی کنین از کل ارتفاع دیوار استفاده کنین تا نگاه‌ها رو به بالا بکشین و سقف رو کوتاه جلوه ندین.

 

 

 

 

 

مبلمان در دکوراسیون داخلی

اثر مبل در دکوراسیون منزل

  1. مبلمان

رنگ‌های تاثیرگذار رو برای عناصری کنار بذارین که ارزش توجه رو داشته باشن. در دکوراسیون داخلی ناهارخوری رنگ خاص مد نظرتون رو برای صندلی‌ها استفاده کنین تا هم چشم رو دور تا دور اتاق بگردونن و هم به محیط گرما ببخشن و باعث بشن دلتون بخواد به جمع بپیوندین.

 

 

 

 

 

فرش در دکوراسیون داخلی

رنگ مبل در دکوراسیون داخلی اتاق نشیمن

  1. فرش

همیشه انتخاب و خرید فرش برای من از جذاب‌ترین کارها بوده و هست، و می‌دونم که برای اکثر ما ایرانی‌ها هم همین طوره. فرش‌ها هم به مقدار خوبی رنگ و روح به دکوراسیون داخلی خانه می‌بخشن و بهش شخصیت می‌دن، و با وجود هنر فرش‌بافی ایرانی هم حسابی دستتون در انتخاب طرح و رنگ مورد پسندتون بازه.

 

 

رنگ‌ها به محیط انرژی می‌دن و می‌تونن دکوراسیون داخلی خانه رو زیر و رو کنن؛ با انتخابی هوشمندانه و با دقت برای خودتون یه محیطی درست کنین که هم آرامش داشته باشه و هم به مقدار لازم و در حد تعادل رنگ‌های شاد و جیغ و پر جنب و جوش.

0 دیدگاه
دیدگاه خود را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

یازده + بیست =