0 محصول - تومان
ثبت نام
ورود

دسته‌ها

برچسب‌ها

بایدها و نبایدهای دکوراسیون داخلی اتاق خواب‌های کوچک

بایدها و نبایدهای دکوراسیون داخلی اتاق خواب‌های کوچک

بایدها و نبایدهای دکوراسیون داخلی اتاق خواب‌های کوچک

 

دکوراسیون داخلی اتاق خواب‌های کوچک همیشه از بزرگ‌ترین معضلات بعد از خرید خونه‌ی جدیده. برای این که بتونین بهترین و بیش‌ترین استفاده رو از فضایی که در اختیار دارین بکنین نکات زیادی هست که می‌تونین رعایت بکنین؛ که البته هیچ لزومی هم نداره همممه‌ی نکاتی رو که توی اینترنت یا کتاب‌ها و مجلات مختلف در مورد دکوراسیون داخلی اتاق خواب می‌خونین، در شکل و اندازه‌ی اتاق خواب خودتون، بتونین یا حتی بخواین که رعایت بکنین. با این حال در این مطلب مجموعه‌ای از بایدها و نبایدهای دکوراسیون داخلی اتاق خواب‌های کوچک رو با هم بررسی می‌کنیم.

 

 

 

 

 

بایدها و نبایدهای دکوراسیون داخلی اتاق خواب‌های کوچک

از هتل‌ها ایده بگیرید

بسیاری از هتل‌های ۷ستاره اتاق‌های خیلی کوچکی دارن، با این حال به خاطر دکوراسیون داخلی جذابی که دارن اکثراً مسافران متوجه این موضوع نمی‌شن. سعی کنین برای دکوراسیون داخلی اتاق خواب کوچک خودتون از این اتاق‌ها کمک بگیرین؛ توی مجلات یا اینترنت بگردین و عکس‌های اتاق‌های مورد علاقه‌تون رو جدا کنین؛ بعد ببینین چه عناصری اون‌ها رو زیبا و دلباز کرده و شما هم می‌تونین به کار ببرین؟ همه‌ی موارد رو بنویسین و اولویت‌بندی بکنین، و بعد برین سراغ خرید و چیدمان.

برای مثال توی اتاق تصویر بالا، لمسه‌دار بودن تخت خواب، کوسن‌های نرم که تضاد رنگی مناسبی هم ایجاد می‌کنن، و آباژورها ظاهری شبیه اتاق‌های هتل‌ها رو ایجاد کرده‌ن. سعی کنین، حتی شده در حد یه شلف ساده، کنار تخت‌تون پاتختی بذارین تا برای کتابی که قبل خواب می‌خونین، شارژر و موبایل، و حتی یه لیوان آب جا داشته باشین.

 

 

 

 

 

بایدها و نبایدهای دکوراسیون داخلی اتاق خواب‌های کوچک

از فضای اطراف تاج تخت استفاده کنین

وقتی که فضا کوچیکه یکی از کارهایی که می‌تونین بکنین که جا برای نگهداری وسایل‌تون رو بیش‌ترین کنین، بدون این که دکوراسیون داخلی اتاق خواب‌تون رو خیلی شلوغ کنین، اینه که اطراف تاج تخت خواب رو قفسه‌بندی کنین. این طوری هم می‌تونین بقیه‌ی دیوارهاتون رو خالی بذارین یا اگه بخواین تابلویی نصب کنین، هم این که نقطه‌ی تمرکز خوبی توی اتاق‌تون ایجاد می‌کنین (اصولاً در هر فضایی باید یه نقطه‌ی تمرکز وجد داشته باشه، که بارزترین و جذاب‌ترین جای اون فضاست؛ توی اتاق خواب معمولاً این نقطه دیوار پشت سر تخته).

همچنین دقت کنین که در این مثال (تصویر بالا) استفاده از ترکیب رنگی آبی و سبز شاد در دکوراسیون داخلی اتاق خوابی که رنگ غالب آن سفید است، روح و انرژی به فضا می‌بخشه. اما باید حواس‌تون باشه که بیش از دو رنگ رو وارد اتاق نکنین که خیلی هم شلوغ نشه.

 

 

 

 

 

هیچ اتاقی برای دو تا تخت خواب کوچک نیست

هیچ اتاقی برای دو تا تخت خواب کوچک نیست

حتی (اکثر) اتاق‌های خیلی کوچیک هم می‌تونن دو تا تخت خواب رو توی خودشون جا بدن؛ توی دکوراسیون داخلی اتاق‌های مشترک بچه‌ها، یا اتاق خواب مهمان، تا جایی که امکانش هست از تخت‌های باریک و جمع و جور استفاده کنین. برای اینکه از فضای دیوارها هم بیش‌تر بهره بگیرین می‌تونین به جای چراغ‌های پایه‌دار مدل‌هایی که روی دیوار نصب می‌شن رو خریداری کنین.

فرش جذاب و تابلوی ساده و متناسب با ترکیب رنگی کلی هم خیلی به زیبایی دکوراسیون داخلی این اتاق کوچک کمک کرده‌ن.

 

 

 

 

 

دیوار پشت سر تخت خواب رو دست کم نگیرین

دیوار پشت سر تخت خواب رو دست کم نگیرین

رنگ خیلی خیلی توی دکوراسیون داخلی هر محیطی مهمه؛ اگه درست و به‌جا و به‌مقدار استفاده بشه می‌تونه حال و هوای اتاق‌تون رو زیر و رو کنه. همون طور که توی یکی از موارد قبلی هم گفتم، هر فضایی باید یه نقطه‌ی تمرکز داشته باشه و این نقطه توی دکوراسیون داخلی اتاق خواب اصولاً دیوار پشت سر تخت خوابه. این دیوار رو با یه رنگ یا کاغذ دیواری خاص از بقیه‌ی دیوارها متمایز کنین و چشم رو به طرفش بکشونین و به فضا عمق بدین.

 

 

 

 

 دکوراسیون داخلی اتاق خواب‌های کوچک

از عناصر چندمنظوره بهره بگیرید

در فضای محدود هرچی وسایل‌تون کارآیی بیش‌تری داشته باشن به نفع‌تونه، چون جای یه عنصر دکوراسیون رو می‌گیرن ولی به اندازه‌ی دو یا سه تا عنصر براتون کار می‌کنن.

برای مثال دکوراسیون داخلی این اتاق (تصویر) رو در نظر بگیرین: تاج این تخت خواب هم به عنوان یه کتابخونه‌ی جمع و جور قابل استفاده‌ست هم پاتختی؛ بعلاوه به این اتاق سفید ساده هم شخصیت بخشیده.

 

 

 

 

 بایدها و نبایدهای دکوراسیون داخلی اتاق خواب‌های کوچک

دکوراسیون رو فدا نکنین

صرف این که اتاق‌تون کوچیکه دلیل نمی‌شه که هیچی توش قرار ندین. معمولاً در دکوراسیون داخلی اتاق خواب‌های کوچک این اشتباه صورت می‌گیره که وسایل بسیار کمی رو توی اتاق می‌ذارن از ترس این که فضاشون شلوغ نشه؛ با این کار در نهایت به یه اتاق خلوت ولی بی‌روح می‌رسین. بعضی از عناصر دکوراسیون، مثل تابلو یا فرش یا برخی تزئینات ریز دیگه، یه اتاق بی‌جون رو تبدیل می‌کنن به یه اتاق درست و حسابی که آدم دوست داره بره توش و خستگی‌های روزانه‌ش رو در کنه.

 

 

 

 

 

بایدها و نبایدهای دکوراسیون داخلی اتاق خواب‌های کوچک

دستگیره‌های ساده انتخاب کنین

با مثال می‌گم این مورد رو: در دکوراسیون داخلی اتاق خواب تصویر بالا کمدها تقریباً محو شده‌ن، که همه‌ش هم به لطف ظاهر ساده و بدون دستگیره بودن و سطح براق اون‌هاست. دقت کنین که ساده و مینیمال بودن تخت خواب هم به دلبازتر شدن اتاق کمک کرده.

 

 

 

 

 

استفاده از آینه در دکوراسیون داخلی اتاق خواب‌های کوچک

از آینه کمک بگیرین

از قدیم‌الایام برای بزرگ‌نمایی فضا توصیه شده که از آینه‌ها کمک بگیرین. در دکوراسیون داخلی اتاق خواب‌های کوچک می‌تونین یه دیوار رو کمد با درهای آینه‌ای بکنین (می‌تونین مثل این تصویر هم سفارش بدین که درها با فشار باز بشن که نیازی به دستگیره هم نباشه حتی). تنها نکته‌ای که باید در این مورد بهش دقت کنین اینه که اگه اتاق‌تون شلوغ و بهم‌ریخته، این آینه همه‌ی اون شلختگی رو دو برابر می‌کنه!

 

 

 

 

 

دکوراسیون اتاق خواب

 

از قایق‌های رویایی هم حتی می‌شه ایده گرفت

برنامه‌های زیادی هست که جذاب‌ترین و گرون‌ترین قایق‌ها رو نشون می‌ده؛ اکثر این قایق‌ها به شکل خونه دکور شده‌ن؛ از اون جایی که در قایق‌ها اصولاً فضای کمی برای اتاق خواب در نظر می‌گیرن، می‌تونین از اون‌های برای دکوراسیون داخلی اتاق خواب کوچک خودتون ایده بگیرین. مثلاً در اتاقی که توی این تصویر می‌بینین، یه ردیف کابینت‌مانند دور تا دور اتاق هم کلی فضا برای نگهداری وسایل فراهم کرده و هم هیچ دیواری رو به طور کامل نگرفته و فضا برای استفاده از عناصر تزئینی و آینه رو باز گذاشته.

 

 

شما برای دکوراسیون داخلی اتاق خواب کوچک‌تون چه ترفندهایی رو به کار گرفتین و با چه مشکلاتی روبرو شدین؟

0 دیدگاه
دیدگاه خود را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

سه × دو =