0 محصول - تومان
ثبت نام
ورود

دسته‌ها

برچسب‌ها

ایده‌هایی برای تفکیک فضاهای کوچک

ایده‌هایی برای تفکیک فضاهای کوچک

دکوراسیون

ایده‌هایی برای تفکیک فضاهای کوچک

 

خیلی وقت‌ها پیش می‌آد که به یه اتاق خواب و یه اتاق کار مجزا نیازمندیم، ولی به هر دلیل دو تا اتاق مجزا نداریم؛ در این جور مواقع با ترفندهایی هوشمندانه می‌شه، بدون لطمه زدن به زیبایی دکوراسیون داخلی اتاق، فضا رو به دو قسمت مجزا تفکیک کرد تا بشه تا حد خوبی همه‌ی نیازها رو پاسخگو بود.

البته این ترفندها فقط برای تفکیک فضا در دکوراسیون داخلی اتاق خواب یا اتاق کار قابل استفاده نیستن و اگه بخواین بخشی از هال یا پذیرایی رو هم از بقیه‌ی فضا جدا کنین می‌تونین همین راهکارها رو به کار بگیرین.

با هم چند راه ساده برای تفکیک فضا رو بررسی می‌کنیم؛ راه‌هایی که هم انعطاف‌پذیر هستن و هم خیلی جا نمی‌گیرن.

 

تفکیک فضا در دکوراسیون داخلی

  1. پارتیشن

اولین راهی که به ذهن اکثر مردم می‌رسه وقتی صحبت از تفکیک فضا می‌شه، پارتیشن‌بندیه؛ اما دکوراسیون داخلی خونه و اتاق خواب نیازمند ظرافت خاصیه که مثلاً توی مطب دکترها اونقدر رعایت نمی‌شه، متاسفانه البته. پارتیشن‌هایی که بخواین توی خونه ازشون استفاده کنین باید حس سبکی و دلبازی بدن، نه که با گذاشتن‌شون توی اتاق‌تون احساس خفگی و تنگی فضا بکنین!

این پارتیشن‌ها باید ظریف هم باشن و اگه روی چرخ هم سوار باشن که دیگه بهتر، انعطاف‌پذیری بیش‌تری دارن و جابجایی‌شون راحت‌تره.

 

 

طرح‌ها و رنگ‌های متنوع در دکوراسیون داخلی

  1. کاغذ دیواری

این راه هم خیلی ساده‌ست. برای تفکیک دو تا فضا از هم، دیوارهاشون رو با طرح و رنگ متفاوت از هم متمایز کنین؛ با این کار نشون می‌دین که کجا فلان فضا تموم می‌شه و فضای بعدی شروع می‌شه. استفاده از طرح‌ها و رنگ‌های متنوع توی دکوراسیون داخلی، اگه با دقت صورت بگیره، می‌تونه کلی حس خوب و انرژی و شادابی به همراه داشته باشه. این کار رو می‌تونین هم با رنگ و هم با کاغذ دیواری انجام بدین.

 

 

کتابخانه در دکوراسیون داخلی

  1. کتابخونه

معمولاً توی دکوراسیون داخلی هر خونه‌ای یه کتابخونه یا طبقه‌بندی برای قرار دادن انواع مختلفی از وسایل و لوازم، چه کاربردی و چه تزئینی، نیاز می‌شه. اگه تعداد فضاهای خونه‌تون کم‌تر از اون تعدادیه که نیاز دارین می‌تونین با قرار دادن یه کتابخونه یا طبقه‌بندی باز ساده و شیک فضای مورد نظرتون به دو قسمت تفکیک کنین.

 

 

ایده‌هایی برای تفکیک فضاهای کوچک

  1. آینه

خیلی وقت‌ها برای تفکیک فضا در دکوراسیون داخلی منازل از تیغه استفاده می‌کنن. تیغه‌ها دیوارهای باریکی هستن که در واقع باری رو تحمل نمی‌کنن و فقط هستن که دو تا فضا رو از هم جدا کنن. اما اگه فضا خیلی کوچیک باشه، هر چند تیغه‌ها باریکن، باز هم وجودشون خیلی محیط رو تنگ می‌کنه؛ برای رفع این مشکل می‌تونین یه آینه‌ی بزرگ روی اون نصب کنین، یا بهتر، کل تیغه رو آینه کنین! آینه‌ها هم نور رو انعکاس می‌دن و به بزرگ‌نمایی اتاق کمک بسزایی می‌کنن، و هم بالاخره به درد می‌خورن؛ به هر حال هر خونه‌ای یه آینه قدی داره دیگه.

 

 

دکوراسیون داخلی خانه های کوچک

  1. دیوارچه(!)

اگه مسئله‌تون تفکیک فضای خواب و کاره، استفاده از یه دیوار کوتاه، مثل تصویر بالا، می‌تونه خیلی راحت مشکل‌تون رو حل کنه و هیچ بار وزنی (دیداری) هم به دکوراسیون داخلی اتاق‌تون اضافه نکنه؛ در عین حالی که به حد کافی دو تا فضا رو از هم تفکیک می‌کنه و یه اتاق خواب و یه اتاق کار جدا براتون فراهم می‌کنه.

 

 

دکوراسیون داخلی خونه‌های کوچیک باید با دقت زیادی انجام بگیره؛ چون با ایده‌های خلاقانه می‌شه بیش‌ترین استفاده رو از هر فضایی با هر ابعادی داشت.

شما با استفاده از چه ترفندهایی چیدمان خونه‌ی کوچیک‌تون رو انجام دادین؟

0 دیدگاه
دیدگاه خود را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

20 + ده =