0 محصول - تومان
ثبت نام
ورود

دسته‌ها

برچسب‌ها

کشوهای کاربردی برای آشپزخانه

کشوهای کاربردی برای آشپزخانه

کشوهای کاربردی برای آشپزخانه

 

کشوها در کاربردی کردن دکوراسیون داخلی آشپزخانه تاثیر زیادی دارن و به جرئت می‌تونم بگم که بعضاً می‌تونن زندگی رو براتون بهشت کنن. وقتی کابینت‌ها عمیق باشن دسترسی به اون ته خیلی سخت می‌شه، مخصوصاً اگه پایین‌ترین یا بالاترین کابینت‌های آشپزخانه موضوع بحث باشه. با ترفندهایی هوشمندانه و بهره‌گیری از کشوها در دکوراسیون داخلی آشپزخانه می‌شه خیلی از مشکلات رو حل کرد و زندگی رو زیباتر کرد؛ حتی می‌شه دیگه هیچ وقت مجبور نشین روی زمین زانو بزنین و همه‌ی وسایل داخل یه کابینت رو بریزین بیرون به دنبال اون چیزی که اون آخر گذاشتین.

در این مطلب چند کشوی جالب و به‌دردبخور در دکوراسیون داخلی آشپزخانه رو بهتون معرفی می‌کنم، به امید این که شما بتونین با به‌کارگیری این ایده‌ها از کار در آشپزخانه‌تون بیش‌تر لذت ببرین.

 

 

 

 

 

کشو های کاربردی برای سطل زباله

  1. کشوی سطل زباله

هیچ کس دوست نداره یه سطل پر زباله گوشه‌ی اتاق داشته باشه؛ قطعاً جلوه‌ی زیبایی نداره و محیط رو نامنظم و کثیف نشون می‌ده. اختصاص یکی از کشوها در دکوراسیون داخلی آشپزخانه به سطل زباله هم اون رو از دید خارج می‌کنه و هم از قرار دادنش در کابینت بهتره (حتماً براتون پیش اومده که وقتی سطل توی کابینت زیر سینک رو دراوردین که خالی کنین دیدین که کف کابینت هم یه مقدار زباله ریخته). اگه بتونین کشویی که می‌خواین سطل رو توش قرار بدین جوری تهیه کنین که با فشار باز بشه که دیگه خیلی هم بهتر می‌شه؛ وقتی دستتون پر باشه هم می‌تونین با یه فشار پا کشو رو باز کنین و زباله‌ها رو بریزین توی سطل.

 

 

دکوراسیون داخلی آشپزخانه‌های کوچک

  1. سطح کار اضافه

در دکوراسیون داخلی آشپزخانه‌های کوچک همیشه مشکل کمبود سطح کار وجود داره؛ یه سطحی که تخته گوشت رو روش بذارین یا غذاهایی رو که کشیدین روش قرار بدین و قبل از بردن سر میز تزئین کنین. تعبیه کردن یه کشو مثل اینی که توی تصویر می‌بینین می‌تونه خیلی بهتون موقع آشپزی و خرد کردن مواد سالاد کمک کنه.

 

 

 

 

 

کشو های کاربردی در دکوراسیون داخلی آشپزخانه های کوچک

  1. کشو!؟! قرنیز!؟!

معمولاً در همه جای خونه چند سانتی‌متر نزدیک زمین رو قرنیز می‌کنیم، اما می‌تونین از این فضا در دکوراسیون داخلی آشپزخانه‌ی کوچک‌تان برای ساختن یه انبار مخفی بهره بگیرین. با تعبیه‌ی کشوهایی که با فشار پا باز بشن در این مکان حداکثر استفاده رو از فضای در اختیارتون بکنین و چند تا سینی، سینی فر، تخته گوشت، زیربشقابی، رومیزی، … در اون‌ها قرار بدین. حتی می‌تونین یه مقدار پول اون جا مخفی کنین، کی فکرش رو می‌کنه که قرنیز شما می‌تونه با یه فشار ساده باز بشه!؟!

 

 

کشو های کاربردی: کشوی ادویه جات

  1. کشوی ادویه‌جات

در دکوراسیون داخلی آشپزخانه‌تون یه کشو رو به ادویه‌جات اختصاص بدین. توی اکثر خونه‌ها این مشکل وجود داره که از هر ادویه چندین تا بسته داریم؛ چون می‌چینیم‌شون توی یه کابینت و قبل از خرید خیلی حوصله نمی‌کنیم کل کابینت رو چک کنیم ببینیم وااقعاً چی داریم و چی نداریم، می‌ریم خرید و هر چی به چشم‌مون بیاد می‌خریم. اگه ادویه‌جات رو مرتب توی یه کشو قرار بدین دیگه به این مشل برنمی‌خورین چون هر دفعه که کشو رو باز کنین تا ته‌ش رو می‌بینین و می‌فهمین کدوم شیشه‌ها دارن خالی می‌شن و باید برای خرید مجدد اقدام کنین.

 

 

 

 

 

کابینت های گوشه ی آشپزخانه

  1. گوشه‌های اعصاب‌خردکن!

از وقتی که یادم می‌آد دسترسی به وسایلی که توی کابینت‌های گوشه‌ی آشپزخانه قرار دارن برام از سخت‌ترین و دردناک‌ترین کارهای دنیا بوده! این کابینت‌ها عمیق و بزرگن و کللیی به انبار وسایلی که کم‌تر استفاده می‌کنیم و صرفاًمحیط رو بهم‌ریخته می‌کنن کمک می‌کنن؛ اما امن از اون روزی که همون وسیله‌ی کم‌استفاده رو بخواین در بیارین! باید با سختی بسیار توی تاریکی کابینت اون ته رو بگردین و اکثراً حتی همه‌ی وسایل جلوش رو هم بریزین بیرون تا بتونین درش بیارین و برای چند دقیقه ازش استفاده کنین! فکر کنم به حد کافی ذکر مصیبت کردم دیگه، حالا بریم سراغ یه راه حل ساده: کشو. کشوهایی که به طور خاص برای گوشه‌ها در دکوراسیون داخلی آشپزخانه طراحی و ساخته بشن، مثل همین‌هایی که در تصویر می‌بینین، تمامی این مشکلاتی که قبل‌تر گفتم رو حل می‌کنن و اجازه می‌دن از تمام عمق و ارتفاع اون فضا استفاده کنین.

 

 

 

 

 

کابینت‌های زیر سینک ظرف‌شویی

  1. کشوی زیر سینک

معمولاً از کابینت‌های زیر سینک ظرف‌شویی برای نگهداری شوینده‌ها و دستکش ظرف‌شویی و کهنه و دستگیره و این جور چیزها استفاده می‌شه، که قرار دادن‌شون در هر جای دیگه هم از زیبایی دکوراسیون داخلی آشپزخانه می‌کاهه و هم دور از محل استفاده‌شون خواهد بود. اگه برای این فضا هم یه کشوی مناسب طراحی کنین و بسازین، می‌تونین دسترسی به همه‌ی این وسایل کاربردی رو حسابی راحت‌تر کنین.

 

 

به طور کلی خیلی از کابینت‌ها رو در دکوراسیون داخلی آشپزخانه می‌تونین با کشو جایگزین کنین و دسترسی به خیلی از وسایل‌تون رو آسون‌تر کنین، اما مواردی که در این مطلب بهشون پرداختم از جمله کاربردی‌ترین اون‌ها بودن و توصیه می‌شه از کابینت‌سازتون بخواین که این کشوهای خلاقانه رو متناسب با نقشه‌ی آشپزخانه‌تون براتون طراحی کنه و بسازه.

0 دیدگاه
دیدگاه خود را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

14 + 13 =