0 محصول - تومان
ثبت نام
ورود

طراحی دکوراسیون داخلی اتاق خواب   

نیلوفر بعد از گذشت چند ماه از نقل مکان به خانه نو، هنوز در مورد اتاق خواب بلا تکلیف بود. او تقریبا در مورد چیدمان همه بخش‌های خانه به نتیجه رسیده بود. اما می گفت نمی‌توانم در مورد اتاق خواب تصمیم بگیرم و دچار وسواس شده‌ام.

نیلوفر هم مثل خیلی های دیگر فکرش را نمی‌کرد بشود با هزینه کم فقط برای یک بخش خانه از مشاوره و خدمات طراحی داخلی استفاده کرد، تا اینکه با دکوریسا آشنا شد.

ما از او پرسیدیم چه چیز باعث شده طراحی دکوراسیون داخلی اتاق خواب برایش اینقدر سردرگم کننده شود؟ و اینکه غیر از آرامش، چه توقعی از فضای اتاق خواب دارد؟

 او گفت من در دکور خانه تنوع طلب هستم. به خاطر همین، نمی‌توانم به جمع بندی برسم.

 او دلش می خواهد فضایی انعطاف پذیر برای تغییر دکور داشته باشد و از طرفی می خواهد فضا کمی هم مجلل به نظر برسد و خیلی هم مدرن نباشد.

ایجاد تنوع در اتاق خواب کار زیاد سختی نیست. اگر یک ست تخت خواب سفید رنگ داشته باشید، با روتختی‌ و کوسن های مختلف، مدام می‌توانید فضا را نو کنید.

پس ما یک اتاق خواب با ست تخت سفید با کنده کاری ظریف مربعی که تداعی‌گر طراحی‌های رومی است را به او پیشنهاد کردیم. رنگ سفید به خاطر اینکه هم حس آرامش را منتقل می‌کند و هم انعطاف کافی برای ترکیب کردن با رنگ‌های مختلف را دارد.

با توجه به این که نیلوفر از همه رنگ‌ها خوشش می آمد، ما برای رنگ دیوارها و پرده ها، به جای اینکه از او در مورد رنگ مورد علاقه اش بپرسیم، چند سوال در مورد روحیات خودش و همسرش پرسیدیم.

 نیلوفر یک معلم است که به تازگی بازنشسته شده و همسرش هم در دانشگاه تدریس می‌کند. نیلوفر به ما گفت ما برایمان مهم است که از هیاهوی روز دور باشیم، چون زندگی اجتماعی شلوغی را تجربه می‌کنیم و واقعا به آرامش احتیاج داریم.

انتخاب ما برای دیوارهای اتاق خواب آن‌ها، رنگ آبی بود. آبی باعث می‌شود فضا خلوت و وسیع به نظر برسد.

مخصوصا اگر با آبی خیلی روشن (آبی آسمانی) طرف باشیم. شاید به خاطر همین است که یکی از محبوب‌ترین رنگ‌ها محسوب می‌شود.

و اما اگر در یک فضا با نور طبیعی، رنگ آبی را به عنوان رنگ اصلی انتخاب کردیم، احتیاج است آنرا با یک رنگ گرم ترکیب کنیم. تا به تعادل برسد و فضا یکنواخت و سرد نباشد. پس ما آنرا با یک لوستر کروی زرد رنگ و روتختی زرد ترکیب کردیم. همچنین برای دیوار بالای تاج تخت نیز تابلوهایی با گل ‌های زرد پیشنهاد دادیم.

اتاق خواب نیلوفر نور خوبی داشت، پس ما از موقعیت استفاده کردیم و یک گیاه آپارتمانی سرحال برای جاگیر شدن جلوی پنجره انتخاب کردیم! تا حس طراوت و شادابی اتاق خواب حفظ شود. ضمنا پرده حریر سفید را انتخاب کردیم تا بیشترین نور به اتاق بتابد.

برای کف پوش طرح چوب را پیشنهاد دادیم که نیلوفر بسته به بودجه اش می توانست از لمینت یا پارکت استفاده کند.

یکی از نکات مهم در طراحی دکوراسیون داخلی اتاق خواب این است که از شلوغ کردن فضا اجتناب کنیم. پس ما به تابلوی طرح دار اکتفا کردیم و برای قالیچه ، قالیچه ای کرم رنگ با طرح خلوت پیشنهاد دادیم.

و نهایتا آباژور کنار تخت که حکم گیلاس روی کیک را دارد! یک جفت آباژور سفید طلایی شیک و لوکس چیزی بود که زیبایی سرویس خواب را دو چندان می‌کرد.

📆 مدت زمان پروژه
تصویرسازی اولیه: ۵ روز
 تهیه اثاثیه ( سفارش تا روز اجرا): ۴ روز
 اجرا: ۱ روز

💲هزینه
کل پروژه: ۴ میلیون تومان
مشاوره تخصصی: رایگان

☑نکته: هزینه پروژه طراحی دکوراسیون داخلی اتاق خواب نیلوفر، موارد طراحی و اجرا، به اضافه پرده، سرویس خواب، فرش، پاتختی و… را شامل می شود.

 

جدا کننده

 محصولات استفاده شده در طراحی

 

 توضیحات: طراحی داخلی دکوراسیون اتاق خواب به سفارش نیلوفر!

ثبت درخواست

ثبت درخواست مشاوره یا بازدید رایگان


آپلود عکس

contact-info-305x386