0 محصول - تومان
ثبت نام
ورود

دسته‌ها

برچسب‌ها

وقتی تعداد بچه‌ها از تعداد اتاق‌ها بیش‌تره!

وقتی تعداد بچه‌ها از تعداد اتاق‌ها بیش‌تره!

وقتی تعداد بچه‌ها از تعداد اتاق‌ها بیش‌تره!

(ایده‌هایی برای طراحی اتاق مشترک کودکان)

 

دکوراسیون داخلی اتاق کودک از اهمیت زیادی برخورداره، چون اصل شخصیت آدم‌ها در همون سال‌های کودکی شکل می‌گیره؛ ولی وقتی که بچه‌ها مجبورن با هم یه اتاق رو تقسیم کنن، چه کارهایی میشه کرد؟ یه طرح مشترک رو توی کل اتاق نگه داشت، یا با طراحی‌های زیرکانه و متفاوت بخش هر کودک رو مجزا کرد و یه حالت مرز مشخص کرد؟

این که کدوم حالت رو انتخاب می‌کنین به سلیقه‌ی خودتون بستگی داره؛ البته ممکنه ابعاد اتاق خودش تعیین‌کننده باشه. با این حال توی این مطلب چند تا ایده برای دکوراسیون داخلی اتاق مشترک کودکان ارائه می‌دیم.

 

 

توصیه‌هایی برای فضای همسان و تقسیم نشده

 

دکوراسیون داخلی اتاق کودکان‌تون

می‌تونین برای ایجاد هماهنگی توی دکوراسیون داخلی اتاق کودکان‌تون از روتختی‌های همسان برای تخت‌هاشون استفاده کنین؛ یکسان بودن رنگ‌های کاغذ دیواری هر طرف هم به همگونی فضا اضافه می‌کنه.

 

 

دکوراسیون داخلی اتاق خواب

بعضی وقت‌ها اتاق‌تون انقدر کوچیکه که اصلاً نمی‌شه مرز مشخص کرد و به هر بچه فضای اختصاصی خودش رو داد. در این طور موارد ایجاد تقارن یکی از ساده‌ترین راه‌هاست. چشم انسان اصولاً تقارن رو می‌پسنده، و به همین ایجادش توی دکوراسیون داخلی اتاق هم جذابه هم از شلوغ شدن دیداری فضا جلوگیری می‌کنه.

 

 

دکوراسیون اتاق کودک

به‌کارگیری یه کاغذ دیواری واحد برای کل اتاق، همه‌ی بخش‌های اون رو به هم پیوند می‌ده. علاوه بر این، می‌تونین طرح‌ها و رنگ‌های یکسان یا مشابه رو در دکوراسیون داخلی اتاق مشترک کودکان استفاده کنین؛ برای مثال تو تصویر بالا طرح و رنگ توپک‌های بالای تخت نوزاد با طرح و رنگ دایره‌های پارچه‌ای روی دیوار تخت خواهر/برادر بزرگ‌ترش مشابه‌ند.

 

 

اگه بخوایم به هر کس فضای خودش رو اختصاص بدیم چی؟

 

دکوراسیون داخلی اتاق کودک

هیچ کس فکر نمی‌کنه که می‌شه دقیقاً وسط اتاق یه کتابخونه زد، ولی یکی از ساده‌ترین و حتی بهترین راه‌های تقسیم فضا همینه! نگران پشتش هم نباشین، می‌تونین کاغذ دیواری‌ش کنین و چند تا آویز هم بهش وصل کنین که بشه بهشون بعضی وسایل سبک رو آویزون کرد؛ یا حتی میخ بزنین و عکس و تابلو بهش آویزون کنین.

در هر صورت همون طوری که توی تصویر هم می‌بینین، اگه فضاش رو دارین، این یه ترفند زیرکانه برای تعیین مرز و ایجاد یه فضای نیمه‌خصوصی برای بچه تو دکوراسیون داخلی اتاق مشترک کودکانه.

 

 

دکوراسیون داخلی اتاق مشترک کودکان

برای بچه‌ها خوابیدن توی تخت دوطبقه از هیجان‌انگیزترین چیزهاست؛ این موقعیت رو براشون فراهم کنین و با باز شدن یه مقدار فضا، در دو طرف تخت، دوتا فضای مجزا برای مطالعه و نوشتن تکالیف مدرسه و قرار دادن کتاب‌ها و وسایل‌شون ایجاد کنین. از این طریق می‌تونین تا حدودی برای هر کدوم توی دکوراسیون داخلی اتاق مشترک‌شون حریم خصوصی تعریف کنین.

 

 

ایده‌هایی برای طراحی اتاق مشترک کودکان

درست مثل کتابخونه، کمدهای بلند هم می‌تونن مقسم‌های خوبی برای دکوراسیون داخلی اتاق مشترک بچه‌ها باشن.

 

 

دکوراسیون داخلی اتاق کودک

استفاده از رنگ‌های متفاوت، به ویژه برای کاغذ دیواری، خودش می‌تونه یه مقسم دیداری باشه و یه مرزی بین “طرف من” و “طرف تو” ایجاد کنه.

البته، اگه متوجه‌ش شده باشین، توی دکوراسیون داخلی این اتاق مشترکی که توی تصویر می‌بینین، از یه پرده هم استفاده شده، که در این مورد چون توی این اتاق یه دختر و یه پسر زندگی می‌کنن برای این که طرف هر کدوم یه مقدار خصوصی‌تر بشه این کار رو کردن (اگه دقت کنین اتاق در حدی بزرگ نیست که بشه وسطش کتابخونه یا کمد زد).

 

 

در هر صورت هر راهی رو برای تقسیم فضای یه اتاق بین بچه‌هاتون انتخاب کنین و هر ترفندی رو برای زیباتر کردن دکوراسیون داخلی اتاق‌شون به کار بگیرین، اون‌ها حتماً بحث‌هایی با هم خواهند داشت، سر مسائل مختلف مثل بهم‌ریختگی اتاق یا جابجا شدن بعضی وسایل؛ اما می‌تونین مطمئن باشین که یکی از بهترین دوران و تجربیات زندگی‌شون همین اتاق مشترک‌شون خواهد بود، و به شدت هم پیوند خواهر برادری‌شون رو قوی‌تر می‌کنه.

0 دیدگاه
دیدگاه خود را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

سه + 8 =